pirmdiena, 2019. gada 28. oktobris

Kardināli virzīta enerģija

Katram elementam ir savs izpausmes veids jeb tas, kā attiecīgā enerģija tiek virzīta.

Vārds “kardināls” ir cēlies no latīņu valodas vārda “svarīgs”. Visas kardināli virzītās horoskopa zīmes iezīmē katra gadalaika sākumu. Tiek aizsāktas pārmaiņas. Aunā kardināli tiek virzīts Uguns elements, Vēzī kardināli tiek virzīts Ūdens elements, Svaros kardināli tiek virzīts Gaisa elements un Mežāzī kardināli tiek virzīts Zemes elements.

Kardinālā enerģija ir pirmais impulss, no kura viss aizsākas (Uguns dzirkstele, Ūdens piliens, svaiga gaisa malks un smilšu graudiņš). Lai elements spētu eksistēt, ir nepieciešama ātra darbība, jo ar mazumiņu nepietiek. Virzība notiek tikai uz priekšu, ar noteiktu mērķi – veidot ko lielāku. Viss tiek vērsts uz nākotni. Kardinālu enerģiju raksturo reakcija, kas notiek nekavējoties, pirmsākums un kaut kā jauna uzsākšana. Lielākais mīnuss šim enerģijas tipam ir lietu nepabeigšana līdz galam. Enerģijas ļoti daudz ir sākumā, un tad pēkšņi tā var noplakt (cilvēks zaudē interesi par notiekošo). Kardinālo enerģiju bieži uzskata par ambiciozu, jo šī tipa cilvēkiem patīk mesties arvien jaunos plānos. Un to nav sarežģīti panākt, jo, lai panāktu savu, tiek pielietota uzstājība. Nesēdēs un negaidīs, kamēr kaut kas notiks, rīkosies. Cilvēkam var būt vairāki plāni vienlaikus.

Šī veida enerģija rada iezīmes, kas, manuprāt, ir līdzīgas Uguns enerģijas īpašībām – nepacietība un impulsivitāte (jo enerģija vēlas lauzties uz āru), jaunradi (jo šī enerģija vēlas radīt). Radot kaut ko jaunu, patīk būt galvenajam (līderība) un kontrolēt, jo bieži taču tā ir paša ideja. Mērķu sasniegšanas dēļ nebaidīsies no cīņas, lai kaut ko sasniegtu, ies uz mērķi, pilnībā tam koncentrēsies un aizstāvēs savus uzskatus un idejas. Kaislīgi. Vienmēr vēlas uzvarēt. Dzimuši līderi. Kardināli virzītai enerģijai nav problēmas atrast motivāciju un entuziasmu (vismaz sākumā). Nav obligāti jābūt komandā, jo spēj būt pašpietiekams un patstāvīgs. Negatīvos gadījumos cilvēks var kļūt neiejūtīgs pret apkārtējiem, jo nesapratīs, ka citi nevar būt tik aktīvi un mērķtiecīgi. Ja aizskars ideju, ko radījis vai aizstāv, – uztvers visu personiski.

Piemēri atslēgas vārdiem: aktīvs, sākums, aizrautīgs, jaunrade, nākotne.

Sākums nekad nav ilgs. Tāpat kā viens gadalaiks seko otram, tā kardinālās enerģijas aizsākto turpinās nākamais enerģijas veids. Nākamais veids ir līdzīgs ar savu mērķtiecību un neatlaidību, tomēr, lai aizsāktu kādu procesu, šī enerģija izpaudīsies daudz citādāk.

pirmdiena, 2019. gada 21. oktobris

Ūdens elements

Ir pienācis laiks pēdējam no četriem elementiem, kas veido horoskopa zīmes. Pēdējais pasīvais elements, ko apskatīsim, būs Ūdens elements. Tas ir pārstāvēts Vēzī, Skorpionā un Zivīs. Manās acīs ūdens ir visnoslēpumainākais no visiem elementiem.

Ūdeni savā dzīvē mēs redzam ikdienas. Ūdens veido jūras plašumu, plūst straujās upēs, kas varbūt tūkstošiem kilometru garas, sakrājas mazās ūdens peļķēs un tek mums mājās no ūdens krāna. Ūdenim pat ir trīs agregātstāvokļi: gāzveida (tvaiks), šķidrs un ciets (ledus). Tas, ko mums pasaka Ūdens elements savās dažādajās izpausmēs, – es varu ieņemt dažādas formas, bet mans saturs paliks nemainīgs.
Bieži vien, ja mēs paskatāmies, kādā dziļākā ūdens tilpnē (piemēram, ezerā), mēs ar acīm nevaram saskatīt ne ūdens tilpnes dibenu, ne to, kas ūdenī atrodas.  Tomēr tur mutuļo dzīvība. Ūdens dziļums ir tas, kas parāda īpašības, kādas piemitīs Ūdens elementa pārstāvjiem.

Bieži ūdens elementa pārstāvjiem būs bagāta iekšējā pasaule. Ja Gaisa elements informāciju savāc un nodod tālāk, tad Ūdens elements informāciju saņem un vairs to nelaiž vaļā. Ir taču tāds teiciens – kā ūdenī iekritis. Ūdenim tīk skatīties dziļi sevī (sevi izprast) un tāpat dziļi ieskatīties arī citos. Ūdens elementa pārstāvim var uzticēties –  tavi noslēpumi netiks izpļāpāt. Atšķirībā no Gaisa elementa Ūdens saņemto informāciju arī atcerēsies un grūtā brīdī palīdzēs. Ūdens uzņemto informāciju saglabā pie sevis, savos dziļumos. Tomēr tieši tāpat, kā Ūdens elementa pārstāvis neatdos tavu informāciju, viņš neatklās arī informāciju par sevi. 
Ūdens elementa pārstāvis vairāk klausīsies nekā runās. Tas piešķir noslēpumainības auru. Tas var radīt magnētisku pievilkšanos, jo kuram gan nepatīk, ja viņu uzklausa. Ja Ūdens zīmes pārstāvis tev uztic lietas par sevi – tad zini, viņš tev ļoti uzticas. Un, ja Ūdens elementa pārstāvis ir nonācis tik tālu, ka uzticas (kas nemaz nenotiek tik bieži), notiek pieķeršanās. Tā kā parasti uzticamības personu loks ūdens elementam ir neliels, tad šie cilvēki būs par kopību un ģimeniskumu. Jūtīgi reaģēs, ja apkārtējie jutīsies slikti. Ūdens elementam ir svarīgi, lai visi jūtas labi un ir drošībā (ieskaitot viņu pašu). Ūdens elementa cilvēks sev tuvos sargās, gādās par viņiem, rūpēsies, jutīs līdzi. Es šeit izceļu tieši tuvākos, jo man ir nācies satikt Ūdens zīmes pārstāvjus, kam tas ir spilgti izteikts tieši pret tuvākajiem cilvēkiem. Mazāk pazīstamie cilvēki varbūt to nepamanīs, bet vienmēr jau atradīsies arī kāds Ūdens zīmes pārstāvis, kas rūpes uzņemsies par itin visiem.

Ūdens elementa pārstāvjiem ir izteikta intuīcija, un viņi bieži vadās pēc sajūtas. Un, jo biežāk cilvēks to sāk darīt, jo vairāk intuīcija attīstās. Ūdens elementam intuīciju palīdz attīstīt piemītošais vērīgums, viņi pamana nianses, ko kāda cita elementa pārstāvis varētu palaist garām. Ūdens elementa pārstāvji ir emocionāli. Varbūt vērotājs no malas to nevarēs pateikt, jo virspusē to nevarēs redzēt (mierīgs ūdens klajums), bet iekšēji tur varbūt slēptas straumes.

Arī šeit tāpat kā ar pārējiem elementiem var būt savas negatīvās izpausmes - dzīvošana atmiņās, pagātnē. Var parādīties pārmetumi, jo tiek gaidīta absolūta uzticība arī no otra, jo nekad neko neaizmirst. Jebkāda šķiršanās notiek ar grūtībām (būs tādi gadījumi, kad tas būs attiecināms gan uz cilvēkiem, gan lietām). Iekšēji pārdzīvojumi par apstākļiem var risināties ļoti ilgi, pat ja neizrāda to uz ārpusi.

Piemēri atslēgas vārdiem: intuīcija, emocijas, uzticēšanās, atmiņa, dziļums

Tagad, kad ir apskatīti visi četri elementi, kas var veidot horoskopa zīmes bāzi, nākamajos trīs rakstos tiks apskatīts, kā šie elementi var tikt virzīti. Pēc tam  tiks aprakstītas horoskopa zīmē,  līdz ar to būs iespējams  redzēt, kā tieši šīs divas pamata lietas ietekmē horoskopa zīmes izpausmes personiskajā dzīvē.

pirmdiena, 2019. gada 14. oktobris

Zemes elements

Pasīvās enerģijas var sasniegt daudz. Tā kā pasīvās enerģijas nav tik ātras kā aktīvās enerģijas, lai pasīvā enerģija ko panāktu, tai vajag laiku. Process būs lēns. Zemes elementā to atspoguļo augsne, kurā ir iestādīts stāds. Kad mēs iesējam kaut ko zemē, mēs sākumā to neredzam, tā ir sēkla, kas ir iesēta. Iet laiks, zem augsnes virskārtas mazā sēkliņa aug, tomēr apkārtējo acīm šis process nav redzams. Tādēļ var šķist, ka nekas nenotiek. Zeme nesteidzas, viss notiek vien Zemei zināmā ritmā. Zemei ir pacietīga. Un tad kādā dienā no zemes virskārtas izlaužas asns. Process notika, to neredzot un ilgākā laika periodā, tomēr rezultāts ir. Un ne sliktāks kā ar aktīvo enerģiju. Taču, lai zemē augošais stāds izdīgtu, ir nepieciešams ieguldīt laiku un darbu to kopjot. Zemes enerģija apzinās darba un neatlaidības vērtību. Ja Gaisam un Ugunij bieži sanāk kaut ko sasniegt, nepieliekot tik daudz pūļu, jo enerģija pati spiež šīs enerģijas darboties, tad pasīvajai Zemes enerģijai ir nepieciešama piepūle, jo citādi pastāv risks, ka enerģija paliks pasīva. Šeit, lai gūtu sasniegumus, ir nepieciešams liels darbs ar sevi. Zemes enerģijas cilvēkam ir spēja darīt daudz, paļaujoties uz sevi un saviem spēkiem.

Zemes elements ir trīs horoskopa zīmēs – Vērsis, Jaunava un Mežāzis. Dabā Zemei ir noteikta forma, struktūra, mēs Zemi varam aptaustīt. Zemes elements pārstāvēs formālus procesus (pieies lietām formāli, piemēram, valsts iestādes). Kad mēs esam dabā, atliek tikai palūkoties zem kājām un mums būs pamats, uz kā mēs stāvam. Uz Zemes elementu var paļauties, Zemes elementa cilvēkiem patīk stabilitāte. Zemes elements ir reālists, ticēs tam, ko var pierādīt ar faktiem. Nevis teoretizēs, bet darīs praktiski. Ir nepieciešams taustāms rezultāts. Ir svarīgas detaļas un precizitāte. Zeme nav Gaiss, kas izmantos domu lidojumu. Līdz ar to Zemes elementam nebūs viegli būt radošam.

Tā kā dabā Zemē vienmēr kaut kas aug – Zemes enerģijai patiks materiālas lietas, ērtības (lietas, ko var aptaustīt, redzēt utt). Tādēļ arī Zemes enerģijai patīk visu saglabāt, uzkrāt. Dabā augļus dod Zeme. To var prognozēt. Faktam, ka Zeme dod augļus, var uzticēties, paļauties. Zemes elementam raksturīgs konservatīvisms, nepatīk izmaiņas – lai viss notiek ierastajā gaitā. Drošība ir pirmajā vietā. Tas Zemes elementu dara apdomīgu, uzmanīgu un rada neuzticību svešajam. Labāk visu jau laikus aprēķināt, saplānot, sakārtot. 

Negatīvā variantā Zemes elements var kļūt pārlieku materiāls un skops. Var sākt pārlieku tiekties pēc drošības, rezultātā pārvēršot savu dzīvi rutīnā, ar šauru redzeslauku, jo vairs neielaiž savā dzīvē jaunas vēsmas. Arī pesimisms, ja ieguldītais darbs būs smags, bez acīmredzamiem rezultātiem.

Piemēri atslēgas vārdiem: pacietība, stabilitāte, praktiskums, plānošana, apdomīgums

Nākamajā rakstā apskatīsim pēdējo elementu no četriem – Ūdeni, kas arī ir pasīvā enerģija. Tad arī būs apskatīti visi enerģijas tipi, kas ietekmē katra cilvēka pamatu, temperamentu. Visbiežāk katrā cilvēkā ir pārstāvētas visas četras enerģijas. Tās, kuras procentuāli būs mazāk, nebūs cilvēka raksturā tik jūtamas, savukārt dominējošās enerģijas varēs sajust gan pats cilvēks, gan apkārtējie.

pirmdiena, 2019. gada 7. oktobris

Gaisa elements

Gaisa elements ir trīs horoskopa zīmēs – Dvīņi, Svari un Ūdensvīrs. Gaiss ir elements, kas mūsu dzīvēs ir itin visur. Tā ir viegla vēsma, brāzma vai vējš. Tas pārvietojas. Tādēļ Gaisa elements ir virzība uz priekšu un ir saistīts ar informāciju. Jebkāda veida informācijas saņemšanu, izplatīšanu, dalīšanos, sarunām, mijiedarbību ar apkārtējo vidi, dialogu (piemēram, Uguni vairāk apzīmētu monologs). Tā kā Gaisa elements ir par komunikāciju, dialogu, Gaisa elementa cilvēki spēj apvienot vienā dažādus viedokļus, radīt sapratni, samierināt kopā dažādus viedokļus. Lai apvienotu kopā dažādus viedokļus ir jāspēj pieņemt, ka viedokļi ir dažādi. Un Gaisa elements to arī dara, esot par vienlīdzību pušu starpā. Neviens nav labāks par citu. Un tādēļ nemanot Gaisa elements var kļūt objektīvs, jo lai spētu apvienot vairākus viedokļus ir jāsaskata katras puses plusi un mīnusi. Prot klausīties, jo savādāk taču nevarētu apvienot atšķirīgo. Mīl domu brīvību.

Gaiss maina izpausmes veidus (tas var būt neliels vai pārvērsties par vētru) un aiznes vienu lietu uz citu vietu. Gaisa elementa zīmēm patiks pārvietošanās, svarīga būs gan pārvietošanās brīvība, gan izpausmes brīvība, tehnoloģijas (tas gan var nozīmēt arī to, ka kolīdz parādīsies jauns gadžets, Gaisa elementa zīme to vēlēsies sev). Tas nozīmē, ka Gaisa elementam būs vieglāk pieņemt pārmaiņas.

Tā kā Gaisa elementam ir svarīgi darboties ar informāciju – Gaisa elements būs zinātkārs un sūks sevī informāciju cik vien spēj. Rezultātā var rasties intelektuāļi. Gaisa elementam informācijas daudzveidība ir nepieciešama kā ēst. Vajag daudzveidību, ko viņi paši arī uzmeklē. Viegli pieņem jauno, tas it nemaz nesagādā problēmas.

Negatīvā variantā savāktā informācija var būt pārāk sekla, jo nenotiks iedziļināšanās, var būt neizlēmīgi, jo ir taču tik daudz informācijas un viedokļi. Var būt īsa atmiņa (pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā), var sākt tenkot, būt vieglprātīgs.

Piemēri atslēgas vārdiem: brīvība, vienlīdzība, komunikācija, dialogs, sadarbība, zināšanas.

Nākamajā rakstā apskatīsim pirmo pasīvo elementu Zemi. Katram no elementiem ir raksturīgas, kādas pozitīvas izpausmes. Un arī pasīvajām enerģijām ir raksturīgs potenciāls sasniegt daudz. Ir tikai jāprot izmantot stihijas stiprās puses.