trešdiena, 2021. gada 29. septembris

5. māja – radīšanas prieks

Kad es domāju par 5. māju, man nāk prātā domas par atpūtu un mirkļa izbaudīšanu. Un liela daļa no šīs mājas tāda arī ir – vieta, kur var atvilkt elpu no ikdienas skrējiena. Te mīt, tev patīkamas nodarbes, kuras sagādā prieku. Tādēļ, kādam te būs mīļākas grāmatas lasīšana ar kūpošu tējas krūzi, bet citam te būs sportiskas nodarbes un skaļu ballīšu vieta. Te valda jautrība, ļaušanās un spontanitāte. Tomēr, kā jau ikvienā astroloģiskās kartes mājā – arī šeit, mitīs vairāk kā tikai viena TAVAS dzīves tēma.

Lielākais vairums cilvēku brīvajā laikā dara to, ko viņiem ir patīkami darīt. Tās parasti ir nodarbes, kuras atnes prieku un apmierinājumu par lieliski pavadītu laiku. Šos brīžus cilvēks atceras ar patīkamām atmiņām. Šie laika pavadīšanas veidi cilvēku interesē, tādēļ viena no lietām, kas atrodas 5. mājā būs hobiji. Te tu sastapsi arī atvaļinājumus un svinības (būtībā jebkāda veida izpriecas un izklaides). 5. mājā tu atradīsi atbildes uz to, kā Tev patiks izklaidēties (arī tai skaitā, kā izklaides tiks uztvertas un cik viegli vai grūti cilvēks spēs ļauties izklaidēm un atpūtai). Lai jautrība rastos, tai ir jāatrod laiks. Te mīt Tava iespēja tvert dzīvi.

Ir cilvēki, kuriem patīk riskēt. Līdz ar to 5. māja atbild arī par riska uzņemšanos (tas ir jebkas, kur kādu lomu spēlē zināms veiksmes faktors). Daži piemēri: derības, ieguldījumi, loterijas, azartspēles un spekulācijas. Šī māja nosaka arī to, kā tu uztver risku (izvairies no tā vai labprāt riskē).

Kas cilvēkus ceļ spārnos? Iemīlēšanās. 5. mājā ir atrodamas romantiskās aizraušanās, flirts un randiņi. Nopietnākas attiecības, tai skaitā laulības – tā jau būs 7. mājas tēma. 5. mājā romantiskās attiecības sāk augt un attīstīties. Te cilvēks iepazīstas un sākas aizraušanās. 5. mājā cilvēks mīlestību sniedz, savukārt, 11. mājā cilvēks mīlestību saņem (un ne tikai to). 5. mājai būs teikšana tajā, kāda veida romantiķis cilvēks būs (un vai vispār būs romantiskais tips). Šeit būs atslēga uz to, kā iekarot Tavu sirdi.

Ir vēl divas nozīmīgas tēmas, kuras vēlos pieminēt saistībā ar 5. māju. Pirmā no tām ir RADOŠUMS. Tādēļ, arī augstāk redzamais raksta nosaukums. Radīt prieku sevī un radīt kaut ko no sevis, sniedzot prieku un iedvesmu apkārtējiem. Te ir jebkas ko TU radi, jebkādas radošas nodarbes – māksla, kultūra, teātris, mūzika utt. Šie ir ļoti personiski izpausmes veidi, raksturīgi tieši Tev – kā TU radi, ko TU radi, kādi apstākļi Tev ir nepieciešami, lai nodotos radīšanas procesam. 5. mājā cilvēks parāda SEVI apkārtējai pasaulei – kas ir tas īpašais un speciālais, kas atšķir ikvienu cilvēku no visiem pārējiem. Pašizpausme – vēl viens 5. mājai raksturīgs vārds. Tas ietver sevī arī prezentēšanas prasmes un to, kā cilvēks prot sevi pasniegt. Dzīves laikā ir ļoti vērtīgi pasmelties zinības no savas 5. mājas, lai apgūtu prasmi izpaust un parādīt sevi apkārtējai pasaulei. Tiem, kuriem šeit būs daudz planētas, visticamāk, patiks atrasties uzmanības centrā.

Radīšanas procesa laikā, cilvēks no sevis izliek diezgan daudz enerģijas. Dažiem, noteikti paša radītais šķitīs kā bērns. Tā nu es nonāku pie pēdējās tēmas, kuru vēlējos pieminēt šajā rakstā. 5. mājas tēma būs bērni un auglība. 8. mājas tēma būs intimitāte un tuvība, kamēr 5. mājas sekss ir kā rotaļa, atpūta vai vienkārši laika pavadīšanas veids, kad var atslābināties un vienkārši baudīt. Kad bērni piedzimst, 5. mājai ir loma tajā, kādas rakstura iezīmes būs bērniem, kā bērni tiks audzināti un kāda būs attieksme pret bērniem. Starp citu, 5. māja var norādīt arī uz attieksmi pret bērniem vispār un šeit būs arī vieta, kur mīt TAVS iekšējais bērns un tava attieksme pret iekšējo bērnu sevī.

Nākamajā rakstā turpināšu aspektu tēmu – aplūkošu Saules savienojumu ar Merkuru.

otrdiena, 2021. gada 21. septembris

Saule kvadrātā ar Mēnesi – iemācīties veidot attiecības ar savu iekšējo spēku

Saules kvadrāts ar Mēnesi ir viens no sarežģītākajiem aspektiem astroloģijā.  Ar šādu aspektu apmierināt sava ES vajadzības un emocionālās vajadzības, nesanāks viegli. Panākumus var atnes TIKAI darbs ar sevi, nevis veiksme. Šāds aspekts prasa, lai cilvēks apbruņojas ar pacietību, apņēmību un izturību. Aspekts sagaida arī disciplinētību, cilvēkam apņēmīgi dodoties nospraustā mērķa virzienā. Nenoliedzami, ejot šo ceļu, cilvēks sastapsies ar situācijām, kad viņam nāksies pielāgoties ārējiem apstākļiem. Ar šādu aspektu ir iespējams piepildīt sava ES sapņus, tikai sapņu piepildīšanai būs nepieciešams ilgāks laiks. Šis raksts būs par izaicinājumiem, kurus nāksies pārvarēt.

Šajā aspektā cilvēka ES (Saule), nesastrādājas ar cilvēka emocionālo pusi (Mēness). Konfliktā atrodas, tas, ko grib Tavs ES, ar to, kas ir TAVAS emocionālas vajadzībās. Cilvēkā iekšā veidojas iekšējas pretrunas. Ja opozīcijā, zināmā mērā, var atrast interešu viduspunktu, tad kvadrātā planētu attiecības ir tik saspīlētas, ka tās viena otrai itin nemaz nevēlas piekāpties un stingri pieturas pie savām pozīcijām. Šādi iekšējās pasaules apstākļi rada iekšēju spriedzi, stresu, nemieru un emocionālas cīņas pašam ar savu ES. Tādēļ, nav jābrīnās, ka šādam cilvēkam sevis pieņemšana var kļūt par patiesu izaicinājumu. Šaubas par sevi un grūtības atrast sevī emocionālu komfortu, ir dabisks stāvoklis, kas var rasties šādā situācijā. Kaut kas iekšēji cilvēkā neļauj viņam justies autentiskam un pilnīgam, jo šīs pretrunas ir pastāvīgs dzīves ceļa biedrs, kurš ir jāizprot. Dzīves laikā var nākties meklēt atbildi uz jautājumu par to, kas ES esmu. Visi šie iekšējie apstākļi var radīt emocionālu bloku, kurš saistīts ar sevis izpaušanu, vairojot iekšējās nedrošības sajūtu.

Viena no raksturīgām Saules kvadrāta ar Mēness izpausmēm var būt bailes pasaulei izrādīt sava ES gaismu. Vajadzība spīdēt (izcelties) kā Indivīdam (Saule) būs konfliktā ar vajadzību pēc drošības un komforta (Mēness). Ne vienmēr saskanēs tas, ko vēlas ES (Saule), ar to, cik cilvēks būs ar mieru darīt, lai piepildītu ES (Saules) mērķus. Cilvēka vēlmes un ambīcijas tiks pretnostatītas tam, ka būs nepieciešams iziet no savas komforta zonas, lai varētu iet savu Saules ceļu. Un šī iziešana no komforta zonas jau pati par sevi būs izaicinājums. Tādējādi, būs reizes, kad cilvēks var kļūt pats par savu ienaidnieku. Tādēļ, arī cilvēkam nāksies pacīnīties gan pašam ar sevi, gan ārējiem apstākļiem, lai varētu apmierināt to, ko vēlas viņa ES. Tas nebūs viegli, jo cilvēkam būs grūtības sevī atrast emocionālu motivāciju rīcībai. Disciplinēt sevi nav nemaz tik viegli un pirmais instinkts šādā situācijā var būt vēlme padoties.

Kvadrāta aspektā visu vēl vairāk sarežģi tas, ka cilvēkam nākas sastapties arī ar ārējiem šķēršļiem. Savas dzīves laikā cilvēks nokļūs izaicinošos apstākļos, kad šis kvadrāta aspekts cilvēku pārbaudīs. Un jo vairāk cilvēks šī aspekta izpausmes ignorēs, jo biežāk aspekts manifestēsies ārējos apstākļos. Kvadrāts ir izaicinošs aspekts, kurš prasa no cilvēka rīcību. Sanāk tā, ka nestrādājot ar sevi, cilvēks neapzināti ieaicina šī aspekta ārējās izpausmes, pats savā dzīvē. Šādās aspekta darbības reizēs, ne visas durvis atvērsies ar pirmo mēģinājumu. Ne vienmēr būs pieejami resursi un iespējas, lai panāktu vēlamo, vai arī tie būs pieejami, bet cilvēks tos nepamanīs vai nevarēs izmantot. Īstenot kādas no savām ambīcijām var kavēt arī ģimenes apstākļi. Tie var būt arī psiholoģiski apstākļi, kā piemēram, vainas sajūta, ka kādas vajadzības tiek atstātas novārtā.

Vēl viens faktors, kas ar šādu aspektu kartē ietekmē cilvēku, ir ieradumi (Mēness). Tie var kavēt ES (Saules) ceļa uzsākšanu. Cilvēkiem ar šo aspektu var būt izveidojusies cieša saikne ar pagātnes notikumiem, tādēļ pagātnes notikumi spēcīgi ietekmē attieksmi pret tagadni. Šiem cilvēkiem ir spēcīgs instinkts pēc drošības un savas robežu aizsardzības. Pagātne nosaka to, kā cilvēks reaģēs uz Tagadnes notikumiem. Tomēr ar šādu aspektu, turēšanās  pie ieradumiem (Mēness), nebūs veids, kā īstenot savas ambīcijas un ES mērķus (Saule). Lai arī kvadrātā ir grūtāk atrast kompromisu un līdzsvaru, kā opozīcijas gadījumā, tas tomēr ir jāmeklē.

Pēdējais, ko vēlos pieminēt šajā rakstā, ir tas, kā Saules un Mēness kvadrāts, ietekmē attiecības ar apkārtējiem. Pēc augstāk minētā, ir skaidrs, ka šajos cilvēkos var veidoties liels daudzums emocionālās spriedzes. Protams, būs brīži, kad šī spriedze izlauzīsies uz āru arī ārējā pasaulē, radot konfliktus ar apkārtējiem. Tādos brīžos cilvēks kļūs nesavaldīgs un daudz ko uztvers personīgi un emocionāli jūtīgi. Savukārt, tas cilvēkam liek ieņemt aizsargpozīcijas un pat uzbrukt. Šādās situācijās emocionālā reakcija (Mēness) var likt šķēršļus tam, kā cilvēks vēlētos izpaust savu ES (Sauli). Kvadrātiem vispār ir tendence visu padarīt personiskāku. Tā kā viss var tikt uztverts personiski, cilvēks var nevēlēties meklēt kompromisu, lai atrisinātu radušos situāciju. Ja šādi emocionālie izvirdumi būs bieži, emocijas var kļūt par nopietnu šķērsli personības attīstībai. Pēc konfliktiem šiem cilvēkiem var rasties pārdzīvojums, kas var kļūt par labu motivātoru strādāšanai ar sevi. Vēl attiecībās šis aspekts var izpausties, kā vienlaicīga vēlme pēc neatkarības un emocionālām saistībām (rūpēm). Kad cilvēks saņem rūpes un atbalstu, viņš var sākt justies smacējoši. Savukārt, kad viņš saņem iespēju justies attiecībās neatkarīgi, tad cilvēkā var rasties sajūta, ka viņš tiek atraidīts, kas savukārt rada sajūtu, ka šajās attiecībās viņš ir nevajadzīgs.

Ir vērts noskaidrot, vai aspekts ir pieaugošs vai izjūkošs (jo ciešāks būs aspekts, piemēram, 0 grādi, jo spēcīgākais tā izpausmes cilvēks jutīs savā dzīvē). Ja aspekts ir pieaugošs, tā efekts ar laiku var kļūt stiprāks, un otrādi – izjūkoša aspekta ietekme dzīves laikā var kļūt vājāka. Aspekta izpausmes ietekmē arī astroloģiskās mājas, kurās aspekts atradīsies, un aspekta aktivizāciju var veicināt notiekošie tranzīti. Aspekta darbību ietekmē arī cilvēka dzīves apstākļi un vide, kurā cilvēks atrodas. Tāpat arī jāpievērš uzmanība horoskopa zīmei, kurās atrodas aspektētās planētas (īpaši to elements un enerģijas virzības veids). Svarīgi pieminēt, ka reizēm kvadrāts var veidoties ne tikai starp elementiem, kuri nesadzīvo savā starpā. Šādā gadījumā šī aspekta efekts dzīvē var izpausties ar mazāk izpausmēm. Vienmēr atceries, astroloģiskā kartē ir jātulko kopsakarā ar kopējo kartes raksturu un tulkojumā jāņem vērā visas astroloģiskās kartes sastāvdaļas. Katrs raksts par aspektiem ir ceļvedis, kā tulkot aspektu Tavā kartē. Tulkojot aspektus, ir svarīgi atcerēties, kāda ir aspektos iesaistīto planētu funkcija. Lasītāj, te Tev lieti var noderēt iepriekšējie raksti par planētām.

Nākamajā rakstā aplūkošu piekto horoskopa māju.

trešdiena, 2021. gada 15. septembris

4. māja – sākums un beigas

Vai esi kādreiz domājis vai pamanījis, ka tu esi visas horoskopa zīmes vienlaikus? Ja esi, tu neesi tālu no patiesības. Visas divpadsmit astroloģiskās kartes mājas satur vienu no 12 horoskopa zīmēm. Tātad, tavā dzīvē būs kaut viena dzīves sfēra, kura būs veltīta kādai no 12 horoskopa zīmēm. Astroloģijā, katra dzimšanas kartes daļa, veido kādu daļu no cilvēka personības, un visas astroloģiskās kartes daļas ir savā starpā saistītas. Saprotams, ka 4. māja nebūs izņēmums. Līdzīgi Saules un Mēness horoskopa zīmei, kā arī Ascendentam, 4. mājas virsotnes horoskopa zīmei būs svarīga nozīme personības izveides procesā.

Rakstu sākšu ar 4. mājas ietekmi materiālajā pasaulē. 4. māja ir vieta, kurā cilvēks noenkurojas, gan fiziski, gan garīgi. Ja astroloģiskā karte būtu koks, šeit būtu koka saknes. Te ir atrodama cilvēkam piederošā zeme un nekustamie īpašumi (tai skaitā aktivitātes, kuras ir saistītas ar zemi un nekustamo īpašumu), kā arī dzīvesvieta vai vieta, kuru sirdī cilvēks dēvē par savām mājām. 4. māja ir gan fiziskais mājvietas raksturojums, gan emocionālais raksturojums (kādos apstākļos TU juties kā mājās). Fizisko māju raksturojums ietver mājas vizuālo raksturojumu un tās apkārtni, kurā cilvēks dzīvo vai vēlētos dzīvot. 4. māja raksturo vietu, kurā cilvēks pamostas, kur pavada savu brīvo laiku un dodas gulēt. Tas sevī iekļauj arī vidi un atmosfēru, kāda valda zem cilvēka dzīves vietas jumta. Te ir šis tas, gan no mājvietas, kurā TU dzīvoji bērnībā, gan būs šis tas no TAVAS mājvietas pieaugušā vecumā. Daļa no ikviena cilvēka mājvietas ir ģimene. Te mīt cilvēka attieksme pret vārdiem “mājas” un “ģimene” (kāds būs šo vārdu personiskais saturs). Tas iekļauj arī attiecības ar tiem cilvēkiem, kurus cilvēks savā sirdī uztver par savu ģimeni un kuri tiek uztverti par dzīves pamatu.

Ikvienam cilvēkam ir sava ģimenes vēsture un senči (pat ja cilvēks par to neko nezina). 4. mājā mīt cilvēka saikne ar viņa senčiem. (dzimtene, dzimšanas vieta, ģimenes tradīcijas, atmiņas, karmiskie pienākumi pret dzimtu. Daži astroloģiskie avoti apgalvo, ka te atrodams ieskats arī paša cilvēka karmiskajā bagāžā). Te sākas dzimtas avots – te ir viss, kas bija pirms cilvēka piedzimšanas un te turpināsies viss arī pēc cilvēka aiziešanas no šīs pasaules. Tas ietver sevī arī materiālās lietas, kuras ģimenē tiek nodotas no paaudzes paaudzē un mantojumu, kuru cilvēks atstās saviem tuviniekiem pēc savas nāves.

Dzimtas neatņemama sastāvdaļa ir vecāki. Tādi ir ikvienam bērnam. Astroloģijā vecākiem tiek iedalītas 2 astroloģiskās mājas – 4. un 10. Līdz ar to starp astrologiem dalās viedoklis, kuram no vecākiem atbilstoša ir kura māja. Katrs no Jums varēs atrast dažādus avotus, kur būs izteiktas dažādas versijas. Un katram avotam, būs savs pamatojums, kādēļ tieši konkrētajam vecākam ir jāvelta noteiktā māja. Šajā rakstā es minēšu divus dažādus viedokļus, kuri atstāja iespaidu uz mani un rosināja manī pārdomu procesus. Pirmais viedoklis – 4. māja atbilst mātei, jo viņa rūpējas un audzina mazuli (4. mājas pārvaldnieks ir Mēness), savukārt tēvs vairāk rūpējas par ģimenes materiālo stāvokli (10. mājas pārvaldnieks ir Saturns). Ja lomas ģimenē ir apgrieztas, tad 4. mājā ir tas vecāks, kurš vairāk par bērnu rūpējas, savukārt, 10. mājā ir tas vecāks, kurš ģimeni nodrošina materiāli. Otrais viedoklis – 10. mājā ir tas vecāks kurš dominē un veido bērna personību – tas ir vecāks, kurš ir redzamāks un aktīvāks. Savukārt, 4. mājā ir tas vecāks, kurš ir neredzamāks (reizēm pat fiziski neredzams jeb nav klātesošs ģimenes dzīvē)  un atstāj uz bērnu netiešāku ietekmi. Lasītāj, tavā ziņā paliek iepazīšanās ar visiem viedokļiem un izvēle, kura no interpretācijām šķiet tuvāka.

Ja ieskatās vēl dziļāk 4. mājas būtībā, tad te atrodas daļa no cilvēka dvēseles kodola. Te ir atrodams tas, kas cilvēkam atnes mieru. 4. mājas virsotnes horoskopa zīme norādīs uz apstākļiem, kuru ietekmē cilvēks varēs justies droši un pasargāts no ārpasaules raizēm un stresa. Šie apstākļi būs tuvi sirdij un atnesīs mierinājumu. 4. mājai būtu jābūt vietai, kurā cilvēks var patverties no dzīves vētrām. Šī māja piedalās cilvēka dzīves pamata bāzes veidošanas procesā. Te veidojas tavas dzīves saknes, no kurām tālāk būs atkarīgs tavs personiskais izaugsmes process. Te ir viena no vietām, kur ir sastopams cilvēka sākotnes stāsts. Tādēļ, arī bieži vien 4. mājas virsotnes horoskopa zīmes rakstura īpašības, iepazīs tikai paši tuvākie TAVAS dzīves cilvēki, jo tā ir tāda būtības daļa, kura netiek izrādīta jebkuram pretimnācējam TAVAS dzīves ceļā.

Raksta nosaukumā ir redzami vārdi – sākums un beigas. TE ir atrodams apstākļu raksturojums, kādos tiks pavadītas vecumdienas. 4. māja ir vieta, kur mīt cilvēka sākotne un te arī noslēgsies cilvēka dzīve. Šeit, būs noiets pilns dzīves aplis – ar sākumu un beigām.

Nākamajā rakstā aplūkošu pēdējo Saules un Mēness aspektu – Saules un Mēness kvadrātu.

ceturtdiena, 2021. gada 9. septembris

Saule opozīcijā ar Mēnesi, – meklējot iekšējo piepildījumu

 Šis aspekts veidojas pilnmēness laikā. Aspekts “Saule opozīcijā ar Mēnesi” nav viegls, jo ar šādu aspektu cilvēkam ir grūtības atrast iekšēju piepildījuma un apmierinājuma sajūtu. Tas, ko vēlas tavs ES (Saule) ir pilnīgi pretējs tam, kas ir tavas EMOCIONĀLĀS vajadzības (Mēness). Kamēr cilvēks nebūs iemācījies atrast līdzsvaru starp šīm vajadzībām, viņš noslieksies par labu vienai vai otrai pusei. Šāda nosliekšanās par labu vienai no vajadzībām, cilvēkā rada iekšēja konflikta sajūtu, spriedzi un apmulsumu, jo gan Saules, gan Mēness vajadzības ir daļa no ikviena personības. Ja tiek apmierināta viena vajadzību daļa, otra netiek un tas atstāj kaut kāda veida iekšēja tukšuma sajūtu. Kad šāds cilvēks būs nosliecies par labu, kādam mērķim un uzsāks ceļu uz šī mērķa piepildīšanu, iekš viņa var parādīties tādas sajūtas kā – varbūt vajadzēja tomēr izvēlēties citu mērķi. Šo cilvēku iekšējā sajūta sāks vilkt uz divām dažādām pusēm vienlaicīgi, radot iekšēju cīņu pašam ar sevi. Šādi cilvēki bieži sev var uzdot jautājumu, kurš sākas ar “ja nu…” un izsaka apgalvojumus, kuri sākas ar “no otras puses”. Šos cilvēkus var vajāt mūžīgs jautājums: ko īsti ES vēlos. Rezultātā parādās grūtības sasniegt iekšējas laimes un piepildījuma sajūtu. Sliktākajā gadījumā, cilvēkā attīstīsies mērķtiecības trūkums (grūtības saprast sevi – ko tad īsti var darīt, lai gūtu iekšēja apmierinājuma sajūtu) un neizlēmība. Tas noved pie tā, ka, vai nu ceļš uz mērķi vispār netiek uzsākts vai cilvēks sāk mainīt iepriekš pieņemtos lēmumus. Apkārtējo acīs tā var izskatīties, kā rakstura nepastāvība un viņos var rasties iespaids, ka nav skaidrs, ko no šāda cilvēka var sagaidīt. Pašam cilvēkam, savukārt, rodas grūtības ar sevis izpaušanu un sava ES parādīšanu pasaulei. Problēmas var rasties arī tad, ja cilvēks sāks vienlaicīgi dzīties pēc vēlmēm un vajadzībām, kuras ir pretējas viena otrai.

Opozīcija ir attiecību aspekts. Šis aspekts var radīt iekšēju tiekšanos un ilgas pēc ciešām, savstarpējām attiecībām. Tā kā cilvēkam ir grūtības atrast iekšējo prieku un piepildījumu, viņš var nolemt to meklēt caur cilvēkiem, kuri atrodas viņam apkārt. Šie cilvēki vēlas atrast ārēju atbalstu, to, kas nav viņos pašos. Savukārt, tas var veicināt to, ka cilvēks agri sāks veidot romantiskas attiecības. Otrs cilvēks var tikt saskatīts kā TAS, kurš ienesīs dzīvē to, kas pietrūkst pašam iekš sevis. Nenoliedzami, šādi apstākļi veicina pārliekas gaidas, kuras tiek liktas uz partneri. Ja partneris nebūs tāds, kā tiek sagaidīts, tas šos cilvēkus var ļoti nomākt un uzvilkt. Tad radīsies vēl lielāka iekšēja nedrošība un emocionāls jūtīgums. Atkarībā no Mēness un Saules horoskopa zīmēm šīs emocijas tiks vai nu kontrolētas (konflikts vairāk tiks turēts iekš sevis) vai emocijas tiks izlaistas uz āru. Iekšējie konflikti pašam ar sevi, var radīt konfliktus arī attiecībās. Tā kā attiecības šiem cilvēkiem būs svarīgas, konflikti paši par sevi tiks uztverti jūtīgi. Pozitīvais ir tas, ka tā kā attiecības dzīvē ieņem svarīgu lomu – šie cilvēki ir ar mieru strādāt pie tā, lai attiecības izdotos.

Šajā rakstā vēlos pieminēt vēl kādu svarīgu “Saules un Mēness opozīcijas” šķautni, kura ir saistīta ar attiecībām. Tās būtu savas individualitātes izpausmes (Saule) pretnostatīti rūpēm par apkārtējiem (Mēness). Šajos cilvēkos mīt divas vēlmes vienlaicīgi – būt emocionāli sasaistītam (gādāt par apkārtējiem) un saglabāt savu neatkarību un doties sasniegt sava ES vēlmes. Ja tiek dota priekšroka individuālu mērķu sasniegšanai, cilvēkam var rasties sajūta, ka tiek pamesti novārtā tuvinieki (vainas sajūta par ļaušanu sev būt pašam), savukārt nododoties pilnībā tuvinieku vajadzību apmierināšanai, rodas vainas sajūta par sava ES apspiešanu. Šādam cilvēkam ir grūtības rīkoties savā labā, tomēr tajā pašā laikā tas rada iekšēju neapmierinātību ar sevi, radot konfliktus ģimenes dzīvē. Šādas situācijas vairos pesimismu un sevis apspiešanu. Kad vienai planētai tiek dota priekšroka, otra tiek pamesta novārtā. Tas noved pie situācijas, kad viena planēta dominē, kamēr otras ietekme pat neeksistē. Ja cilvēks bieži nosliecas par labu Mēnesim, cilvēks pamet novārtā savas ES vajadzības un nepiepilda savas ambīcijas. Ja cilvēks bieži nosliecas par labu Saulei, mazāk laika paliek savu emocionālo vajadzību apmierināšanai un tuviniekiem.

Ir vērts pieminēt vēl divas svarīgas aspekta izpausmes. Pirmā ir par enerģijas daudzumu rīcībai. Pieejamās enerģijas daudzums būs mainīgs, tie būs kāpumi un kritumi, kuri mīsies savā starpā. Vienu brīdi šie cilvēki smagi strādās un rīkosies un tad nāks brīdis, kad pilnībā trūks motivācijas kaut ko paveikt un nekas netiks padarīts. Jo biežākas būs šo cilvēku emocionālās cīņas un iekšējā spriedze, jo biežāki būs šie enerģijas kāpumi un kritumi. Otrā izpausme ir turēšanās pie pagātnes un ieradumiem (pazīstamā vide) un iespēju augt un attīstīties TAGADNĒ. Pagātnei (Mēness) var būt spēcīga ietekme uz lēmumiem tagadnē (Saule). Šajos cilvēkos mīt vēlme lūkoties nākotnē, tomēr pagātnes pieredze viņus var atturēt no rīcības. Viņi vēlas izvairīties no kļūdām un nevēlamām sekām. Tā ir nevēlēšanās atlaist pagātnes pieredzi. Cilvēkā dzīvo vēlme palikt drošā un atbalstošā vidē (Mēness) un vienlaikus attīstīt savu ES, tikt dzīvē uz priekšu (Saule). Nedrošība rodas tobrīd, kad jāizvēlas, palikt tur, kur ir emocionāli droši vai pastāvēt par sava ES vajadzībām.

Lai arī augstāk aprakstītais var šķist nepārvarams, astroloģijā, ikviens izvietojums ir dāvana, kura papildina kādu TAVAS personības šķautni, ar kuru ir iespēja strādāt. Opozīcijā, kopā tiek savestas 2 planētas, starp kurām sākotnēji nekas nav kopīgs. Tomēr, abu planētu horoskopa zīmes, opozīcijā dala kopēju tēmu un to enerģija ir virzīta vienā virzienā (kardināls veido opozīciju ar kardinālu, fiksēts ar fiksētu un mutabls ar mutablu). Starp iesaistītajām planētām pastāv dziļa saikne. Dzīves laikā TAVS uzdevums ir atrast kopīgo, meklēt zelta vidusceļu, radot kompromisu starp opozīcijā iesaistītajām planētām. Tas ir darbs ar sevi: opozīcijas apzināšanās, iesaistīto planētu saskaņošana un abu planētu izpausmju integrācija savā dzīvē. Iesaistītās planētas spēj viena otrai kaut ko iemācīt (papildināt viena otru). Viena planēta satur to, kas otrai pietrūkst. Viena planēta no otras var gūt labumu no tās stiprajām pusēm. Līdzsvars rodas tad, kad stiprā puse atbalsta otras vājo pusi. Kā piemēru, minēšu divas dāvanas, kuras sniedz “Saules opozīcija ar Mēnesi”. Pirms lēmuma pieņemšanas cilvēks ir spējīgs ieraudzīt un izvērtēt situāciju no dažādiem skata punktiem. Šie cilvēki vairāk nekā citi apzinās, ka katrai situācijai ir pretēja puse. Tā ir lieliska iespēja dzīves laikā sevī attīstīt objektivitāti. Otra dāvana ir spēja iemācīties redzēt, ka cilvēki apkārt ir dažādi. Tas palīdz pieņemt un saprast to, ka viedokļi un motivācijas mēdz būt dažādas un visi cilvēki nav vienādi. Cilvēki ar šo opozīciju var attīstīt sevī mediatora spējas un spēju iejusties otra ādā. Līdz ar to viņi var kļūt par labākiem cilvēku pazinējiem.

Ir vērts noskaidrot, vai aspekts ir pieaugošs vai izjūkošs (jo ciešāks būs aspekts, piemēram, 0 grādi, jo spēcīgākais tā izpausmes cilvēks jutīs savā dzīvē). Ja aspekts ir pieaugošs, tā efekts ar laiku var kļūt stiprāks, un otrādi – izjūkoša aspekta ietekme dzīves laikā var kļūt vājāka. Aspekta izpausmes ietekmē arī astroloģiskās mājas, kurās aspekts atradīsies, un aspekta aktivizāciju var veicināt notiekošie tranzīti. Aspekta darbību ietekmē arī cilvēka dzīves apstākļi un vide, kurā cilvēks atrodas. Tāpat arī jāpievērš uzmanība horoskopa zīmei, kurās atrodas aspektētās planētas (īpaši to elements un enerģijas virzības veids). Svarīgi pieminēt, ka reizēm opozīcija var veidoties ne tikai starp pretējām horoskopa zīmēm ar vienu enerģijas virziena veidu. Šādā gadījumā šī aspekta efekts dzīvē var izpausties ar mazāk izpausmēm. Vienmēr atceries, astroloģiskā kartē ir jātulko kopsakarā ar kopējo kartes raksturu un tulkojumā jāņem vērā visas astroloģiskās kartes sastāvdaļas. Katrs raksts par aspektiem ir ceļvedis, kā tulkot aspektu Tavā kartē. Tulkojot aspektus, ir svarīgi atcerēties, kāda ir aspektos iesaistīto planētu funkcija. Lasītāj, te Tev lieti var noderēt iepriekšējie raksti par planētām.

Nākamajā rakstā aplūkošu ceturto horoskopa māju.