pirmdiena, 2019. gada 4. novembris

Fiksēti virzīta enerģija

Pēc kardināli virzītās enerģijas uzsāktā ceļa enerģijas plūdumu turpina nākamais enerģijas veids – fiksēta enerģija. Fiksētā enerģija atrodas pa vidu starp kardinālo un mutablo enerģiju. Tas ir pavasara, vasaras, rudens un ziemas vidus. Tā kā fiksētā enerģija simbolizē gadalaiku vidu, fiksētās enerģijas loma ir saglabāt un noturēt esošo. Tā kā gadalaiki jau ir sākušies kādu laiku atpakaļ, fiksētā enerģija simbolizē ielūkošanos dziļāk jau iesāktajā. Kardinālas enerģijas pārstāvji ir piemēroti projektu uzsākšanai, bet fiksētas enerģijas pārstāvji ir piemēroti projektu turpināt. Tobrīd gadalaiks ir patstāvīgs (līdz ar to uz fiksētās enerģijas pārstāvjiem varēs paļauties, tie būs lojāli). Vārds “fiksēts” ir cēlies no latīņu valodas vārda fixus jeb “piestiprināts”.

Vērsī fiksēti tiek virzīts Zemes elements, Lauvā fiksēti tiek virzīts Uguns elements, Skorpionā fiksēti tiek virzīts Ūdens elements, un Ūdensvīrā fiksēti tiek virzīts Gaisa elements.

Man šī enerģija atgādina Zemes un Ūdens elementa kombināciju. Šī enerģija nodrošina stabilitāti, un šeit ir uzkrājusies enerģija, ko no ārpuses nevar pamanīt (katrs gadalaiks ir pilnbriedā). Tāpat kā dabā viss iesakņojas un uzzied, fiksētās enerģijas pārstāvji krāj sevī zināšanas. Viss notiek ar pacietību. Ir jāpaiet laikam, kamēr enerģija spēj atbrīvoties. Visi procesi notiek iekšpusē, bet, kad enerģijas atbrīvošanās beidzot notiek, darba spējas ir lielas. Tad var sākties būvēšana, jo fiksēta enerģija ir darītāja (tāpat kā gadalaiks lēnām veido un pēc tam dod augļus). Fiksētās enerģijas pārstāvis zina, ko grib, un ir ar milzīgu gribasspēku, paveikt iesākto. Viss notiek koordinēti, pievēršot uzmanību detaļām, pēc saraksta. Piemīt disciplīna, lai ideju ieviestu dzīvē. Kad mērķim cilvēks būs gatavs, viņu vairs nevarēs apturēt. Visu procesu pavada augstas koncentrēšanās spējas, apņēmība un centība. Virzība uz mērķi nebūs ātra un mērķtiecīga kā kardinālas enerģijas gadījumā, bet gan lēna un mērķtiecīga. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ pietiks spēka un izturības iesākto pabeigt (enerģija netiks sasteigti sadedzināta).

Negatīvā gadījumā cilvēks var kļūt stūrgalvīgs un nevēlēties pielāgoties apstākļiem, kad tie mainās. Notiek pieķeršanās, jo vēlas saglabāt esošo kārtību. Var kļūt ietiepīgi. Fiksētas enerģijas pārstāvjiem var pietrūkt radošuma dzirksts.

Piemēri atslēgas vārdiem: nobriešana, stabilitāte, darītājs, koncentrācija, disciplīna.

Pēdējais enerģijas veids ir saistīts ar gadalaiku beigu posmu. Tas noslēdz visu iesākto, lai cikls atkal varētu sākties no jauna.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Ko domā par manām pārdomām? Priecāšos arī par tavām pārdomām, secinājumiem komentāra izskatā...