Ikviena cilvēka dzīves vide un pieņemtās izvēles ietekmē viņa ķermeni un tā veselību. Šajā dzīvē katram cilvēkam ir dots tikai viens fiziskais ķermenis, līdz ar to katra paša ziņā būs rūpes par to. Sanāk tā, ka katrs cilvēks kalpo savam ķermenim jeb uztur to kārtībā. Tas ir veids, kā cilvēks kalpo pats sev – caur atbildību un pienākumiem pret paša ķermeni. Dzīves laikā veiktās izvēles rada 6. mājas ķermeni (jeb kāds kļūs ķermeņa veselības stāvoklis dzīves gaitā). Līdz ar to 6. māju var dēvēt par veselības un labsajūtas māju. Šī māja atgādina par un liek pievērties ķermeņa fiziskajai un mentālajai labsajūtai. 6. māja norāda uz cilvēka dzīves stilu – rūpēm par sevi un attieksmi pret savu ķermenisko un mentālo veselību. 6. māja atbild uz jautājumu, vai cilvēks rūpējas par sevi. Tādējādi te mīt dažādie veidi, kā cilvēks var par sevi rūpēties – higiēna, fitness, ēšanas paradumi, privātās dzīves un darba balanss, kā arī tikšana galā ar ikdienas stresu. Slimības – tās ir tikai sekas tam, cik daudz rūpes tiek veltītas, lai labi kalpotu savam ķermenim. Labā ziņa ir tā, ka, mainot savus paradumus, cilvēks var atveseļoties un dziedināties. Arī šīs sekas būs daļa no 6. mājas.
Otrā 6. mājas tēma ir ikdiena. Tomēr tā nav zināšanu piepildīta ikdiena kā 3. mājā, bet drīzāk tāda rutinizēta ikdienas dzīve, piemēram, 6. māja atbild uz šādiem jautājumiem – ko es šodien vilkšu, vai būtu laiks apgriezt matus, vai es jau pabaroju kaķi. Te ir cilvēka dienas kārtība un ikdienas pienākumi, kuri atkārtojas – ēšanas un gulēšanas paradumi, zobu tīrīšana, citi ikdienas rituāli, rēķinu apmaksa. Domāju priekštats ir skaidrs. Te cilvēks dara to, kas no viņa tiek sagaidīts. Ja 5. māja ir dzīves svētki un atpūta, tad 6. māja vairāk liek cilvēkam atgriezties uz zemes un pievērsties savai ikdienišķajai atbildībai, norādot uz to, ka tavai dzīvei ir kaut kādas robežas, kuras var nākties ievērot. Tā kā 6. mājas tēma ir ikdiena, tas sevī ietver arī to, kā cilvēks savu ikdienu organizē (kādas metodes, tiek izmantotas, lai tiktu galā ar visiem ikdienas pienākumiem). Daļa no šī procesa ir izvērtēšana, plānošana, pielāgošanās apstākļiem un pieturēšanās pie plāna. 6. māja noteiks ikdienas ritmu – kā tiek izmantots savs laiks, ar kādu enerģiju tiek paveikti ikdienas uzdevumi, kāda atmosfēra ir nepieciešama, lai ikdienā labi justos.
Praktiski vairumam cilvēku daļa no ikdienas ir došanās uz savu algoto darba vietu (neatkarīgi no tā, vai algo pats sevi vai tevi pašu algo kāds cits). Te ir gan tavs darba devējs (tam, kuram kalpo / esi pakļauts TU), gan tie, kuri kalpo Tev (piemēram, pārdevēja veikalā, kura apkalpo vai frizieris, kurš griež matus). Ja tu pats esi priekšnieks – te būs tie cilvēki, kuri atradīsies TAVĀ pakļautībā, un tie, par kuriem būsi atbildīgs. Tādējādi 6. mājai būs teikšana tajā, kāda būs darba vieta (kā un kur tiek pelnīta nauda), vide un pienākumi. Tie būs arī darba ieradumi - vai cilvēks ierodas laikā, vai strādā vēlu, ievēro termiņus, pieturas pie grafika/dienas kārtības. 6. māja ietekmēs arī attiecības ar kolēģiem, padotajiem, vai tiem, kuri sniegs pakalpojumus. Tādējādi šajā mājā parādās rūpes un kalpošana ne tikai sev, bet arī apkārtējiem. Ikviena cilvēka dzīvē gadās ķibeles – tā ir neizbēgama ikdienas sastāvdaļa. To daudzums un attieksme pret šādām situācijām – tas viss būs atkarīgs no mums pašiem. Pareizi izprotot 6. mājas ietekmi, viss ir pārvarams. Tiem, kuriem astroloģiskajā kartē ir liels daudzums planētu šajā sektorā, var nākties itin bieži meklēt līdzsvaru starp rūpēm par sevi un rūpēm par apkārtējiem. No tā, cik labi tiks atrasts šis līdzsvars – būs atkarīga ķermeniskā un mentālā veselība un ikdienas ķibeļu apjoms.
Nākamais raksts būs par Saules un Veneras savienojumu.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru
Ko domā par manām pārdomām? Priecāšos arī par tavām pārdomām, secinājumiem komentāra izskatā...