pirmdiena, 2022. gada 9. maijs

Saules opozīcija ar Saturnu - līdzsvars starp pienākumiem un brīvību

Ikvienas planētas saspringtie aspekti izaicina cilvēku. Tomēr aspekti, kuros ir iesaistīts Saturns, izaicina daudz pamatīgāk. Šajā aspektā situāciju paspilgtina fakts, ka šeit otra iesaistītā planēta ir Saule, kura ietver sevī cilvēka individuālos mērķus, kuru piepildīšanas virzienā cilvēkam būtu jādodas. Jau iepriekšējos rakstos esmu pieminējusi Saules un Saturna aspektiem raksturīgās tēmas, tādēļ šajā rakstā pieminēšu tēmas, kuras īpaši izceļ tieši Saules opozīcija ar Saturnu.

Šajā aspektā ES (Saule) tiek pretnostatīts kaut kāda veida ierobežojumiem un pienākumiem (Saturns). Cilvēks kaut kādu iemeslu dēļ (no pagātnes un/vai tagadnes) kļūst pats par sava ES cenzoru. Šiem cilvēkiem nebūs sveša tāda iekšējā sajūta kā “es nedrīkstu” vai “es nevaru, tas nav iespējams”. Dažiem pat šķitīs, ka viņi nedrīkst apkārtējai pasaulei izrādīt savu personību un sev piemītošās spējas. Šādi cilvēki var sākt justies slikti, ja viņu ES ir vajadzības un ja šīs vajadzības tiek apmierinātas. Šādi cilvēki paši sev ir stingrākie skolotāji un soģi. Viņi pastāvīgi atrod veidus, kā sevi “audzināt”. Šāda sevis audzināšana un ierobežošana rada šaubas par paša prasmēm un talantiem. Nākamais uzskaitījums ir tikai sekas, kuras var rasties šaubu rezultātā – grūtības ticēt sev, vilšanās sevī, nedrošība, nespēja rīkoties, bailes par potenciālajām negatīvajām sekām. Un reizēm būs tā, ka sekas neveiksmes gadījumā no ārējās pasaules nebūs tik trakas kā paša iekšējā kritika un sevis tiesāšana par piedzīvoto neveiksmi. Lai samazinātu potenciālo neveiksmju skaitu, daži no šiem cilvēkiem var izvēlēties nerīkoties vai turēties tikai pie ierastajiem un pārbaudītajiem ceļiem, apzināti neielaižot savā dzīvē jauno un nepazīstamo. Ar šādu aspektu cilvēkam ir jāiemācās atrast līdzsvars starp to, kad tiešām sevi ir nepieciešams ierobežot (tādi brīži dzīvē būs ikvienam) un kad jāļauj izpausties savam ES, pat, ja pastāv neveiksmes risks. Lai arī augstāk aprakstītais var šķist nepārvarams, astroloģijā ikviens izvietojums ir dāvana, kura papildina kādu TAVAS personības šķautni, ar kuru ir iespēja strādāt. Opozīcijā kopā tiek savestas 2 planētas, starp kurām sākotnēji nekas nav kopīgs. Tomēr abu planētu horoskopa zīmes opozīcijā dala kopēju tēmu. Starp iesaistītajām planētām pastāv dziļa saikne. Dzīves laikā TAVS uzdevums ir atrast kopīgo, meklēt zelta vidusceļu, radot kompromisu starp opozīcijā iesaistītajām planētām. Tas ir darbs ar sevi: opozīcijas apzināšanās, iesaistīto planētu saskaņošana un abu planētu izpausmju integrācija savā dzīvē. Iesaistītās planētas spēj viena otrai kaut ko iemācīt (papildināt viena otru). Viena planēta satur to, kas otrai pietrūkst. Viena planēta no otras var gūt labumu no tās stiprajām pusēm. Līdzsvars rodas tad, kad stiprā puse atbalsta otras vājo pusi.

Saspringtie aspekti manifestējas ārējo apstākļu pārbaudījumos. Atceries, ka opozīcija ir attiecību aspekts. Līdz ar to tieši savstarpējās attiecības ar apkārtējiem būs tās, kuras pārbaudīs tavu apņemšanos strādāt ar šo aspektu. Biežākā šāda aspekta izpausme būs saņemta kritika no autoritāšu puses (tātad no kāda, kuram esi kaut kādā veidā pakļauts) un tālākās nesaskaņas, kuras var rasties šādas kritikas rezultātā. Cilvēku reizēm var pārņemt sajūta, ka autoritātes ir pret šo cilvēku prasīgākas un neiecietīgākas nekā pret apkārtējiem. Reizēm var pārņemt sajūta, ka katrs spertais solis atradīsies zem kāda augstāk stāvošā lupas un kolīdz kaut kas samisēsies, tas tūlītēji tiks norādīts, un cilvēks saņems nosodījumu. Pat, ja šis aspekts dzīvē neizpaudīsies šādi, otrs izpausmes veids var būt atrašanās pienākumu gūstā, kuru radīs cilvēkam apkārt esošās autoritātes. Tādā gadījumā pienākumu dēļ var nākties atdod daudz savas personīgās brīvības un iespējas izpaust sava ES vajadzības. Var pat nākties savas vajadzības pilnībā pakārtot tam, lai izpildītu visus sev uzliktos pienākumus. Šādā situācijā šī aspekta īpašnieks var izvēlēties klusēt un paciest (šādiem cilvēkiem rūp apkārtējo reakcija/viņi nevēlas tikt tiesāti, un pienākumi tiek uztverti nopietni) vai runāt, bet palikt nesadzirdētam. Tomēr šī aspekta mērķis ir panākt, lai tu meklē kompromisu starp pienākumiem un sava ES vajadzībām. Cilvēkam būs jāmācās atrast šo robežu.

Trešā aspekta izpausme var būt distancēšanās starp indivīdu un apkārtējiem. Kad cilvēks vēlēsies apkārtējo sabiedrību, apkārtējie var vēlēties ieturēt distanci. Attiecībās ar apkārtējiem var pietrūkt siltuma un pieņemšanas sajūta. Kad apkārtējie izteiks kritiku, cilvēku var pārņemt izolētības sajūta. Cilvēks ar laiku var sākt justies nenovērtēts un tā, ka viņa vajadzības tiek pamestas novārtā.

Lai arī viss augstāk minētais var šķist drūms, neaizmirsti, ka tavā kartē ir ne tikai šis aspekts. Tu vari atrast arī kādu citu savas kartes aspektu, kurš var palīdzēt darbā ar Saules opozīciju ar Saturnu. Astroloģiskajā dzimšanas kartē neviens aspekts neatrodas tāpat vien vai sagadīšanās pēc. Un neaizmirsti - Saturns nogaida un liek novērtēt laika nozīmi. Šis aspekts nenozīmē to, ka tu nekad negūsi panākumus attiecībās ar autoritātēm. Mērķi nepiepildīsies uzreiz, bet jo vairāk būs darbs ar sevi un apņemšanās sasniegt savus mērķus, jo labāki pamati būs ielikti atalgojumam, kurš gaidīs garā ceļa galā. Kad tava personība būs nobriedusi un gatava – panākumi atnāks. Un tāpat kā visi Saules un Saturna aspekti – arī šis ļauj attīstīt sevī labās īpašības, kuras sniedz aspekti starp abām šīm planētam (skatīt rakstus par pārējiem Saules un Saturna aspektiem).

Ir vērts noskaidrot, vai aspekts ir pieaugošs vai izjūkošs (jo ciešāks būs aspekts, piemēram, 0 grādi, jo spēcīgākais tā izpausmes cilvēks jutīs savā dzīvē). Ja aspekts ir pieaugošs, tā efekts ar laiku var kļūt stiprāks, un otrādi – izjūkoša aspekta ietekme dzīves laikā var kļūt vājāka. Aspekta izpausmes ietekmē arī astroloģiskās mājas, kurās aspekts atradīsies, un aspekta aktivizāciju var veicināt notiekošie tranzīti. Aspekta darbību ietekmē arī cilvēka dzīves apstākļi un vide, kurā cilvēks atrodas. Tāpat arī jāpievērš uzmanība horoskopa zīmei, kurās atrodas aspektētās planētas (īpaši to elements un enerģijas virzības veids). Svarīgi pieminēt, ka reizēm opozīcija var veidoties ne tikai starp pretējām horoskopa zīmēm ar vienu enerģijas virziena veidu. Šādā gadījumā šī aspekta efekts dzīvē var izpausties ar mazāk izpausmēm. Vienmēr atceries, astroloģiskā kartē ir jātulko kopsakarā ar kopējo kartes raksturu un tulkojumā jāņem vērā visas astroloģiskās kartes sastāvdaļas. Katrs raksts par aspektiem ir ceļvedis, kā tulkot aspektu Tavā kartē. Tulkojot aspektus, ir svarīgi atcerēties, kāda ir aspektos iesaistīto planētu funkcija. Lasītāj, te Tev lieti var noderēt iepriekšējie raksti par planētām.

Nākamajā rakstā aplūkošu Sauli devītajā horoskopa mājā. 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Ko domā par manām pārdomām? Priecāšos arī par tavām pārdomām, secinājumiem komentāra izskatā...